Polska YMCA - Ognisko w Krakowie Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Kraków, pobierz     kontakt     home        
Sekcja karate w YMCA Kraków
sondaNa jakiego rodzaju obóz letni pojechałabyś (pojechałbyś) najchętniej?
survivalowy
rowerowy
artystyczny
żeglarski
rekreacyjno - wypoczynkowy
sportowy
nie ma znaczenia, byle z fajnymi ludźmi
w góry
wędrowny
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2011-11-12
Puchar Polski Młodzików i Juniorów Karate Kyokushin

Zawody zorganizowane we Włocławku zgromadziły ok.180 zawodników z 55 klubów z całej Polski. Impreza została zorganizowana bardzo sprawnie przez Włocławski Kluba Karate (sensei Jan Mazurkiewicz) - walki i kata sędziowało aż 35 sędziów. Patronat nad zawodami objęli m.in. Prezydent Miasta Włocławka i Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W turnieju wzięli udział zawodnicy w wieku 14-15 lat (młodzicy) i w wieku 16-17 lat (juniorzy). Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach kata ( formy ) i kumite ( walki ). Młodzicy walczyli w formule lekkiego kontaktu, a juniorzy w semi kontakcie - wszyscy z podziałem na kategorie wagowe. Kraków był reprezentowany m.in. przez zawodników naszej sekcji YMCA Kraków: Annę Świątkowską, Artura Hanasza, Cezarego Augustynowicza, Mateusza Ira i Szymona Świątkowskiego. Startowali oni zarówno w konkurencji kata i kumite (junior). Cezary Augustynowicz i Artur Hadasz zakończyli swój udział w kata na rundzie eliminacyjnej, a kumite na ćwierćfinałach. Anna Świątkowska w kata, po awansie do finału, w konkurencji tej zajęła ostatecznie 5 miejsce. Z kolei w kumite Ania odpadła dopiero w walce o półfinał. Najlepiej natomiast zaprezentowali się Mateusz Ir i Szymon Świątkowski. Mateusz w kata otarł się o finał, zajmując ostatecznie 9 miejsce, a w kumite, po wygraniu kilku walk dotarł do finału ustępując jedynie zwycięzcy, kończą w efekcie zawody na bardzo dobrym 2-gim miejscu w kategorii do 60 kg. Z kolei Szymon w konkurencji kata zajął trzecie miejsce (drobny błąd w finałowym kata uniemożliwił mu obronę 2-go miejsca jakie zajmował po rundzie eliminacyjnej); natomiast w kumite w kategorii do 65 kg Szymon zwyciężył, pokonując w finale bardzo dobrze walczącego zawodnika z Przeworska, a wcześniej m.in. medalistę ostatnich mistrzostw Europy. Sędzią głównym zawodów był Shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym Shihan Eugeniusz Dadzibug.

Osiągnięcia Szymona i Mateusza pozwoliły, w bardzo wyrównanej stawce zawodników z całego kraju, na wywalczenie czwartego miejsca w klasyfikacji zespołowej - po Jaśle, Łomży i Krośnie. Trenerem i opiekunem zespołu był Bogdan Świątkowski.

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Obozy YMCA
Come Together
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
YMCA - Young Men's Christian Association, Ognisko w Krakowie
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu