Polska YMCA - Ognisko w Krakowie Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Kraków, pobierz     kontakt     home        
Sekcja karate w YMCA Kraków
sondaNa jakiego rodzaju obóz letni pojechałabyś (pojechałbyś) najchętniej?
w góry
nie ma znaczenia, byle z fajnymi ludźmi
artystyczny
wędrowny
rowerowy
survivalowy
żeglarski
sportowy
rekreacyjno - wypoczynkowy
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2011-08-11
Na sportowo, kulturalnie i zdrowo - Akcja Lato w Mieście

W tegorocznej Akcji Lato w Mieście organizowanej w dniach od 1 do 31 lipca wzięło udział 110 dzieci, którymi zajmowało się 4 wychowawców, oraz koordynator projektu. Dzieci otrzymywały jeden gorący posiłek dziennie, napoje wydawano bez ograniczeń. Główny nacisk położono na bezpieczeństwo, oraz urozmaicony program zawierający sporo elementów ruchu. Z uwagi na deszczowy lipiec sporo czasu spędzono w budynku, oraz najbliższym sąsiedztwie YMCA.

Bardzo urozmaicony program obejmował zajęcia sportowe, edukacyjne, gry i zabawy, warsztaty, spacery i wycieczki. Wymienić tu można:

Gry i zabawy integracyjne: Zabawy ruchowe, gry indywidualne i zespołowe na sali gimnastycznej - dwa ognie, piłka nożna, "śledź", ćwiczenia gimnastyczne, zabawy z gumą i skakanką, siatkówka rzucana i odbijana, berek, zabawy na linie, koszykówka, rzut ringo do celu, budowa domków z materacy, ćwiczenia na równoważni.

Gry świetlicowe: Bilard, szachy, warcaby, go, tenis stołowy, kalambury, państwa - miasta … , Mózg Akcji Lato, gra skojarzeniowa Omnibnus, Zgadnij co to jest …, scrable, Gwiazdeczka, jaka to melodia, turniej bilarda, turniej szachowy.

Zawody sportowe: Bieg na orientację w Parku Jordana, oraz na bulwarach Wisły k. Wzgórza Wawelskiego, olimpiada lekkoatletyczna na stadionie KS Wawel, bieg przełajowy w Parku Jordana.
 
Wycieczki i spacery: do Parku Jordana, wyjście do Akwaparku, do Parku Bednarskiego, Ogrodu Botanicznego, zwiedzamy Centrum Kultury Japońskiej Mangha, wycieczka do Bolechowic - wspinaczka skalna, ognisko, wycieczka na Skałki Twardowskiego - wspinaczka skalna, wycieczka do Kryspinowa, wycieczka do ZOO, wyjście do Muzeum Etnograficznego, Biblioteka Wojewódzka - poznawanie rodzajów pisma, wystawa rysunków dziecięcych, Małopolski Instytut Kultury w Krakowie- biblioteka sztuki, gra terenowa Kraków historyczny, puszczanie baniek mydlanych na moście zakochanych, Park Doświadczeń - Kto tu rządzi? Fizyka!, wycieczka do Pychowic -rozpoznawanie roślin i owadów, warsztaty kultury chińskiej - lampiony, nauka jedzenia pałeczkami, wykonywanie wycinanek chińskich, zabawki chińskie.

Pogadanki: Co to jest Fair play, spotkanie z żywymi gadami, spotkanie ze strażnikami Straży Granicznej i ich psami - pogadanka o walce z handlem narkotykami i terroryzmem, spotkanie ze strażnikami Straży Miejskiej, Referat Profilaktyki (bezpieczeństwo na drodze), spotkanie z redaktorem radia TOK MF - audycja nt. higiena latem, zwiedzanie Synagogi Starej, przypomnienie historii Żydów z okresu II Wojny Światowej, przepisywanie fragmentów Tory.

Konkursy i warsztaty: Konkurs fotograficzny "Nasz Zakrzówek", konkurs Mam Talent (wraz z dziećmi krakowskiego MOPS filia nr 7), warsztaty dziennikarskie prowadzone przez redaktor Radia Kraków Magdalenę wadowską, przygotowanie audycji radiowych "Wiadomości z YMCA".

Codziennie organizowane były zajęcia języka angielskiego, prowadzone przez angielskojęzyczne wolontariuszki Samayakhanim Mammadova (Azerbejdżan) i Evey Damianopoulou (Grecja).

Najbardziej urozmaicone zajęcia miała grupa najmłodsza dzieci do lat 9. Z ciekawszych programów wymienić można:

- boks dla maluchów
- joga dla maluchów
- wykonywanie pacynek i inscenizacje bajek w Dworze Czeczów
- pisanie znakami starożytnych Egipcjan na glinianych tabliczkach w Muzeum Etnograficznym
- tworzenie postaci zwierzątek z drewnianych klocków, malowanie figurek
- tworzenie kolaży ze sznurka, liści, gazet, dopasowanie treści do kształtu podkładowego kartonu
- aktywny udział w wykopaliskach archeologicznych w Branicach pod Krakowem
- budowa dwóch poduszkowców w Muzeum Techniki, jazda na zbudowanych maszynach
- happening "Pomarańczowa Alternatywa" w Międzynarodowym Centrum Kultury, połączony z malowaniem haseł na "Murze Berlińskim" a potem jego burzenie (i obrona) kartonowymi czołgami
- zajęcia sportowe, w tym jazda na deskorolkach, łyżworolkach, hulajnogach
- spotkanie w Radiu Kraków

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Obozy YMCA
Come Together
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
YMCA - Young Men's Christian Association, Ognisko w Krakowie
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu