Polska YMCA - Ognisko w Krakowie Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Kraków, pobierz     kontakt     home        
Sekcja karate w YMCA Kraków
sondaNa jakiego rodzaju obóz letni pojechałabyś (pojechałbyś) najchętniej?
artystyczny
nie ma znaczenia, byle z fajnymi ludźmi
rowerowy
żeglarski
w góry
rekreacyjno - wypoczynkowy
sportowy
wędrowny
survivalowy
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2012-03-17
Mistrzostwa Makroregionu Południowego Kyokushin Karate

Organizatorem Mistrzostw Makroregionu Południowego Kyokushin Karate zorganizowanych w Wieliczce był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai, prowadzony przez sensei Roberta Kopciowskiego. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. Patronem medialnym był Dziennik Polski. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka.

Zawody zgromadziły blisko 190 zawodników z 22 klubów, m.in. : Wieliczki, Krakowa, Kielc, Tarnowa, Rzeszowa, Jasła, Krosna, Nowego Sącza, Starego Sącza, Limanowej, Leżajska, Bukowna, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Przemyśla, Biecza. Zawody zostały przeprowadzone z podziałem na kategorie wiekowe, wagowe w formule lekkiego, średniego i pełnego kontaktu w walkach oraz w kategorii kata i walk reżyserowanych. Najmłodsi uczestnicy urodzeni byli w 1996 r. a najstarszą kategorię stanowili zawodnicy powyżej 35 roku życia.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w tym turnieju zawodnicy gospodarzy, praktycznie pierwszy raz startujący w zawodach tej rangi, w trzyletniej zaledwie historii klubu, zdobywając kilka medali, w sumie zajmując 7 miejsce drużynowo. Z kolei Kraków tego roku był reprezentowany przez trzy reprezentacje: Krakowski Klub Karate, Kraków YMCA oraz Krowoderski Klub Karate Kyokushin. Każdy z klubów wywalczył pozycje medalowe, a Kraków YMCA drużynowo zajął II miejsce. Najwięcej punktów do klasyfikacji drużynowej zdobył nasz zawodnik Szymon Świątkowski, który w kumite semi kontakt junior (16-17 lat) do 65 kg był pierwszy, a w konkurencji kata zajął drugie miejsce. Pierwsze miejsce było udziałem również Jana Ząbczyka i Artura Więska w kategorii walk reżyserowanych. Na drugim stopniu podium stanęli w kategorii kata: seniorek Anna Lisowska (0,1 punktu dzieliła ją od pierwszego miejsca); seniorów Sebastian Pender (0,2 punktu do pierwszego miejsca); juniorek Anna Świątkowska (także 0,2 punktu do pierwszego miejsca). Do tego doliczyć należy osiągnięcia Mateusza Ir - trzecie miejsce w kategorii kumie junior semi kontakt do 60 kg oraz trzecie miejsce Anny Lisowskiej w kategorii kumite seniorek do 55 kg. Wszyscy zawodnicy Kraków YMCA stali na podium turnieju, zdobywając łącznie 24 punkty, ustępując liczniejszej ekipie z Leżajska (25 punktów).

Nowa hala sportowa w Wieliczce zgromadziła liczną widownię, która mogła śledzić zmagania zawodników na wysokim poziomie sportowym. Podczas uroczystego otwarcia zawodów gospodarz zawodów – Wielicki Klub karate Kyokushin zaprezentował krótki ciekawy pokaz, demonstrując między innymi testy łamania przedmiotów, elementy samoobrony. Zawodnicy stający na podium zostali uhonorowani medalami, pucharami i dyplomami.

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Obozy YMCA
Come Together
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
YMCA - Young Men's Christian Association, Ognisko w Krakowie
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu