Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ
2012-10-27
Mistrzostwa Polski juniorów w karate Kyokushin

W XIII Mistrzostwach Polski juniorów zorganizowanych w ramach OOM w Krakowie wzięło udział 162 zawodników reprezentujących 42 ośrodki.

Krakowska YMCA reprezentująca Kraków zdobyła 2 miejsce w klasyfikacji zespołowej, wraz z klubem Inowrocław, który zdobył tą samą liczbę punktów, z niewielką stratą do zwycięskiej drużyny Konstancin Jeziorna.

W klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce zdobył Szymon Świątkowski w kategorii Kumite Semi Kontakt Chłopców - 65 kg, oraz drugie w kategorii Kata Chłopcy. Mateusz Ir wywalczył trzecie miejsce w kategorii Kumite Semi Kontakt Chłopców - 60 kg, ósme miejsce w kategorii Kata Chłopcy. Ania Świątkowska zakończyła swoje występy na ósmym miejscu.

Tytuł najlepszego zawodnika otrzymał nasz Szymon Świątkowski.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak 7 dan.