Polska YMCA - Ognisko w Krakowie Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu
        Kraków, zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     napisz     kontakt     home
Ogólnodostępny basen w YMCA Kraków
Sekcja karate w YMCA Kraków
sondaNa jakiego rodzaju obóz letni pojechałabyś (pojechałbyś) najchętniej?

Adam Wilk i Marcin Kubalski Mistrzami Polski ON

W dniach 15-16.09.2016 odbyły się w Kieleckim Centrum Klubowym Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych. Zawody odbyły się w dwie odmiany"8" i "9-bil". Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Sekretarz PZBil P. Izabela Gajek.

Tytułów mistrzowskich bronili Adam Wilk z klubu "Frame" Łódź w"9" bil oraz Marcin Kubalski w "8" bil z "Konsalnetu" Warszawa. Wystartowało w sumie 15 zawodników z całej Polski, a wśród nich 4 zawodnicy Ymca - Square Kraków: F. Gałązka, Ł. Sochor, P. Brożyna i R. Lisowski.

Zawodnicy walczyli przez dwa dni pokazując w każdym pojedynku ogromną wolę walki". Tytuł MP ON w odmianę "9" bil zdobył Marcin Kubalski a w odmianę "8"bil i został wicemistrzem MP ON. Adam Wilk zdobył dwa medale: tytuł MP ON w odmianę "8" bil oraz srebrny medal w "9" bil. Medale zdobywali jeszcze: A. Gronostaj - dwukrotnie brązowy medal Mistrzostw Polski ON, M. Cieśla - brąz w "9" bil i L. Blumczyński - brąz w "8" bil. Na wysokim V m-cu uplasowali się nasi zawodnicy Gałązka, Sochor i Lisowski.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej Grand Prix, na którą składały się wyniki z czterech turniejów, został podobnie jak w zeszłym roku - Adam Wilk i zdobył tym samym piękny Puchar ufundowany przez Prezesa PZBil. Niezwykle przyjazna atmosfera, jaka panowała podczas zawodów to zasługa Organizatorów w osobie Sekretarza PZBil pani Izabeli Gajek oraz współorganizatorów "YMCA - Square" Kraków.

Specjalne podziękowania dla Sędziego Głównego zawodów pana Sławomira Wolańskiego, "Dobrego Ducha" Mistrzostw Polski ON oraz Józef Mikołaj Grzyba dzielnie "walczącego" ze sprawami związanymi z dokumentacja i protokołami meczowymi. Impreza odbyła się dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego.