Polska YMCA - Ognisko w Krakowie Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Kraków, zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     kontakt     home        
Ogólnodostępny basen w YMCA Kraków
Sekcja karate w YMCA Kraków
sondaNa jakiego rodzaju obóz letni pojechałabyś (pojechałbyś) najchętniej?
nie ma znaczenia, byle z fajnymi ludźmi
rowerowy
w góry
żeglarski
sportowy
artystyczny
wędrowny
survivalowy
rekreacyjno - wypoczynkowy
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2017-04-06
I Turniej cyklu Junior - Tour w 2017

26 marca 2017 w Łodzi odbył się pierwszy z turniejów cyklu Junior- Tour 2017 roku. Wystąpiło w nim 148 chłopców i dziewcząt do lat 18. Jest to największa od kilkunastu lat impreza bilardowa juniorów w Polsce.

Wśród uczestników było sześciunaszych juniorów z Krakowa - Kuba Kowalczyk, Szymon Kural, Szymon Błażej, Krzysztof Jagiełło, David Liakh i najmłodszy sebastian Kędzior dla którego był to pierwszy start w tak poważnej i dużej imprezie. Poprzedni udział w cyklu Junior - Tour 2016 był bardzo udany, nasi zawodnicy uplasowali się bardzo wysoko w klasyfikacji generalnej - Szymon był 3 a Jakub 11. Tym samym automatycznie awansowali do Mistrzostw Polski Juniorów w roku 2017 i będą grać o najwyższe laury.

Zawodnicy grali indywidualnie w "8" bil, o 10:30 rozpoczęły się pierwsze pojedynki turniejowe. Szczególnie udanie rozpoczęli turniej Kuba i dwaj Szymoni, gdyż wszyscy wygrali swoje mecze na rozpoczęcie. Mecze jeden po drugim dobiegały końca, turniej przechodził do kolejnych etapów, nasi juniorzy grali rewelacyjnie. Pierwszy z turnieju odpadł Sebastian i Dawid, Krzyś walczył dzielnie ale w końcu przegrał walkę o strefę pucharową zajmując XXV m-ce. Na placu boju pozostali najlepsi zawodnicy turnieju a wśród nich Szymon Błażej i Szymon Kural i Kuba. Pierwszy walczył Kuba i pokonał mocnego zawodnika 3:1 a Szymon Kural przegrał pierwszy mecz w fazie pucharowej i odpadł z turnieju. Nasi zawodnicy grali dalej, w następnym pojedynku odpadł Szymon Błażej przegrywając po bardzo zaciętym boju 3:2 i zajął bardzo wysokie IX m-ce , pozostawiając w pokonanym polu wielu turniejowych wyjadaczy.

Kuba grał dalej i wygrał następny mecz w stosunku 3:1, kolejny mecz to mecz o wejście do strefy medalowej. Przeciwnikiem Kuby był zawodnik UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki Bąbol. Kuba walczył bardzo dzielnie i wygrał 3:1 jest w fazie medalowej. W meczu o finał zagrał z Oskarem Jamorskim z Snikers Rękoraj i dość pechowa przegrał 2:3. Tym samym zdobył III miejsce i Puchar Junior - tour. Brawo!

Zawodnikom w czasie turnieju towarzyszyli: rodzice Kuby - Dorota i Marek Kowalczykowie, Mama Sebastiana - Angelika i Tata Szymona - Grzegorz Kural.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na następnych turniejach tego cyklu w Łodzi.

Andrzej Siejko

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Obozy YMCA
Come Together
Centrum Umuzykalniania Dzieci
Klub Przyrodników w YMCA Kraków
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
YMCA - Young Men's Christian Association, Ognisko w Krakowie
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu