Polska YMCA - Ognisko w Krakowie Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Kraków, zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     kontakt     home        
Ogólnodostępny basen w YMCA Kraków
Sekcja karate w YMCA Kraków
sondaNa jakiego rodzaju obóz letni pojechałabyś (pojechałbyś) najchętniej?
w góry
artystyczny
sportowy
survivalowy
rekreacyjno - wypoczynkowy
żeglarski
rowerowy
wędrowny
nie ma znaczenia, byle z fajnymi ludźmi
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2017-03-28
Mistrzostwa Europy w Bilard - Portugalia 2017

Siódmy rok z rzędu Biało-Czerwoni wracają z Mistrzostw Europy z co najmniej jednym medalem. W zakończonych Mistrzostwach Europy w bilardzie które odbyły się w dniach 19.03 - 28.03.2017 w Algavre Portugali, kadra Polski w pool bilardzie wraca z 5 medalami.

Tym razem to Panowie wnieśli więcej do dorobku medalowego Biało-Czerwonych. Oprócz brązu w drużynie, srebro wywalczył Tomasz Kapłan. Oliwia Czupryńska musiała w tych Mistrzostwach zadowolić się tylko brązowym medalem indywidualnie. Trzeci start Mieszka Fortuńskiego na Mistrzostwach Europy przyniósł dwa medale. Klasą błysnął w swym pierwszym starcie Konrad Juszczyszyn, udało się zachować więcej sił na finisz Mistrzostw, i do medalu w drużynie dołożył brązowy medal w "9". Dało to Konradowi przepustkę na najważniejsze turnieje tj. na Mistrzostwa Świata w 8 bil i 9 bil.

Mariusz Skoneczny po raz czwarty startował w bilardowych ME. Nie udało się tym razem wywalczyć medalu indywidualnie, jak w 2014 roku ale ma brąz w drużynie. Bardzo dobrze zaprezentował się Emil Malanowski, który każdą z odmian kończył w najlepszej "10" i nawiązał walkę z najlepszymi w swojej kategorii. Leszkowi Blumczyńskiemu dziesiąty start na ME nie przyćmił tych jego występów, kiedy walczył o medale. Te wyniki pozwoliły Polakom uplasować się na wysokim miejscu w klasyfikacji medalowej. Najlepsi okazali się Rosjanie, głównie za sprawą trzech tytułów wywalczonych przez panie Większość reprezentacji, które znalazły się przed Polską swoje wyniki zawdzięcza przede wszystkim jednostkom, które od lat cieszą się mianem hegemonów swoich konkurencjach oraz osobom na wózkach inwalidzkich.

Polacy po raz kolejny okazali się kadrą wszechstronną, zdolną walczyć o medale bez względu na nazwiska. Jeszcze raz wielkie GRATULACJE dla całej naszej reprezentacji, trenerów Marcina Krzemińskiego i Andrzeja Siejko, trenerów klubowych, szefów oraz sponsorów. To dzięki zaangażowaniu wielu osób nasi zawodnicy mają szanse na wspaniałe wyniki. Całkowity koszt zgrupowania oraz Mistrzostwa Europy został pokryty ze środków MSiT oraz Polskiego Związku Bilardowego.

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Obozy YMCA
Come Together
Centrum Umuzykalniania Dzieci
Klub Przyrodników w YMCA Kraków
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
YMCA - Young Men's Christian Association, Ognisko w Krakowie
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu