Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ
2017-05-18
28. Mistrzostwa Europy Kendo

W dniach 12-14 maja odbyły się w Budapeszcie 28. Mistrzostwa Europy Kendo. Mamy przyjemność poinformować, że zawodniczka Krakowskiego Klubu Kendo Doshinkan YMCA, Joanna Labak, reprezentantka Polski, zdobyła wraz z drużyną srebrny medal.

Zawody odbyły się w kategoriach męskiej, żeńskiej i juniorskiej (indywidualnie i drużynowo). Reprezentacja Polski pokazała się ze świetnej strony w każdej z nich.

Pierwszego dnia odbyły sie zawody drużynowe kobiet. Polki na drodze do finału pokonały reprezentacje Austrii, Rumunii, Belgii oraz Holandii. W finale zmierzyły się z wielokrotnymi mistrzyniami Europy, Francuzkami, którym po pełnym emocji meczu uległy z wynikiem 3:2.

Jest to pierwszy medal Reprezentacji Polski Kobiet od 10 lat. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Agnieszka Wial, Natalia Maj, Joanna Labak, Agata Ziomkowska, Alina Gdeczyk, Maria Bober, Agnieszka Skulicz, Katarzyna Śledź, pod wodzą trenerów Wiesława Biela i Anny Betley-Uchańskiej.

Wśród innych sukcesów polskich zawodników należy zwrócić również uwagę na świetny występ Reprezentacji Mężczyzn, która wywalczyła drużynowo brąz, potwierdzając swoją wysoką pozycję w Europie.

W zmaganiach indywidualnych Polacy także pokazali się z najlepszej strony, zdobywając aż dwie nagrody kantosho (ducha walki - nagroda przyznawana przez sędziów zawodnikom szczególnie wyróżniającym się). Odznaczeni zostali Krzysztof Bosak w kategorii męskiej oraz Monika Stachowicz w kategorii juniorskiej.