Polska YMCA - Ognisko w Krakowie Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Kraków, pobierz     kontakt     home        
Sekcja karate w YMCA Kraków
sondaNa jakiego rodzaju obóz letni pojechałabyś (pojechałbyś) najchętniej?
w góry
sportowy
artystyczny
rekreacyjno - wypoczynkowy
rowerowy
survivalowy
wędrowny
żeglarski
nie ma znaczenia, byle z fajnymi ludźmi
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2017-06-07
Pool Tour w Białymstoku

Rano jeszcze w Krakowie a o 10.30 witał nas Białystok. Miasto kolejnego pol-touru.

Zawody Grand Prix Polski w Pool Bilard "POL TOUR" są najważniejszym, polskim cyklem sportowym. Ich właścicielem jest firma Mak Marketing z Kielc, a Polski Związek Bilardowy nadaje im rangę ogólnopolskiego turnieju rankingowego. W ciągu roku odbywa się 7 imprez, w tym po dwie w odmianę 8-bil i 10-bil oraz trzy w odmianę 9-bil. Jeden turniej w odmianę 9-bil - Polish Open - jest jednocześnie zaliczany do klasyfikacji międzynarodowej - Dynamic Best of the East.

W sezonie 2017 pełna nazwa turnieju brzmi: Grand Prix Polski w Pool Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. Zawodnicy w turniejach POL TOUR zdobywają punkty rankingowe do klasyfikacji Polskiego Związku Bilardowego. Wysokości punktów określa oddzielny regulamin przyjęty przez Polski Związek Bilardowy. 24 najlepszych w rankingu rocznym zakwalifikuje się do finału mistrzostw Polski w 2017 roku. Uczestnikami zawodów mogą być osoby zrzeszone w Polskim Związku Bilardowym lub w sportowych organizacjach skupionych w EPBF, EEBC bądź innej federacji kontynentalnej oraz osoby niezrzeszone. Warunkiem startu w turnieju jest zgłoszenie się w określonej regulaminem formie i czasie, a po przyjęciu na listę uczestników dokonanie opłaty startowej. Nie ma limitu wieku w Zawodach Grand Prix Polski w Pool Bilard "POL TOUR" juniorzy i kobiety walczą w cyklu z seniorami.

Przyjechaliśmy wcześniej aby zobaczyć miasto zwane "Wersalem Północy". Nic ująć, nic dodać cała prawda w powiedzeniu, Białystok jest śliczny, bardzo zielony, kolorowy, szerokie ulice, liczne skwery i parki no i powalający swym pięknem Pałac Branickich.

Pierwszy dzień pol touru i pierwsze mecze. Nasi juniorzy w natarciu. Szymon Błażej wygrywa z Oskarem Jamorskim 6:3, a Szymon Kural (Bobas) 6:5 z aktualnym akademickim MP Grzegorzem Lasotą. Druga tura i "schody" obaj przegrywają: Szymon z Konradem Juszczyszynem a "Bobas" z P. Śpiewakiem 4:6, a więc "lewa" strona. Szymon przegrywa 4:6 i odpada z turnieju z XXXIII miejscem. "Bobas" gra dalej: 6:1 z M. Świderski i 6:4 z Mistrzynią Europy Oliwią Czupryńską - jest finał "lewej" tam czeka Wojciech Banek. Dobry mecz i 6:4 dla W. Banka. Szymon Kural z XVII miejscem. Gratulacje dla młodych juniorów.

 

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Obozy YMCA
Come Together
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
YMCA - Young Men's Christian Association, Ognisko w Krakowie
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu