Polska YMCA - Ognisko w Krakowie Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Kraków, zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     kontakt     home        
Ogólnodostępny basen w YMCA Kraków
Sekcja karate w YMCA Kraków
sondaNa jakiego rodzaju obóz letni pojechałabyś (pojechałbyś) najchętniej?
survivalowy
rowerowy
nie ma znaczenia, byle z fajnymi ludźmi
żeglarski
sportowy
wędrowny
rekreacyjno - wypoczynkowy
artystyczny
w góry
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2017-09-17
Memoriał Szczepana Różyckiego - Kielce 2017

17 września w Kielcach odbył się IX turniej bilardowy poświęcony pamięci tragiczne zmarłego przed laty Szczepana Różyckiego, bilardzisty klubu "Nosan" Kielce. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Rodzice Szczepana Różyckiego.

W Memoriale wystąpiło 48 uczestników z całej Polski (nawet tych najmłodszych). Wśród nich było trzech naszych juniorów z "YMCA - Square" Kraków - Kuba Kowalczyk, Szymon Kural i David Liakh. Zawodnikom w czasie turnieju towarzyszyli: Rodzice Kuby: Dorota i Marek Kowalczykowie oraz trener klubowy A. Siejko.

Zawodnicy grali indywidualnie w odmianę "10" bil z handicapem. O 11.30 rozpoczęły się pierwsze pojedynki turniejowe. Szczególnie udanie rozpoczął turniej Szymon, którzy wygrał swój mecz na rozpoczęcie, a następnie konsekwentnie wygrywając pojedynki awansował do fazy pucharowej turnieju.

Już w pierwszym pojedynku Davida doszło do małej sensacji, wygrywa on z faworyzowanym W. Gosk 4:2, następny pojedynek przegrywa. Ale na "lewej stronie" wygrywa dwa pojedynki (m.in. z P. Grygierczyk) i melduje się w "finale lewej". W walce o fazę pucharową uległ mocnemu zawodnikowi gospodarzy i ostatecznie zajął wysokie 17 miejsce. Po wygraniu pierwszego meczu Kuba uległ po zaciętej walce D. Jakubiec i po serii trzech zwycięstw jest w fazie pucharowej. W losowaniu trafia na T. Błażeja, przegrywa 2:4 i odpada z turnieju zajmując wysokie IX miejsce.

Szymon wygrał mecz w fazie pucharowej i awansował dalej. Wygrywając w ćwierćfinale 4:2 ( handicap 0:2 dla przeciwnika) i półfinale 4:3 ( handicap 0:1) awansuje do finału Turnieju.

Szymon przegrał ostatecznie w finale z M. Adamczyk 0:4 zajmując bardzo wysokie II m-ce , pozostawiając w pokonanym polu wielu turniejowych wyjadaczy.

Zaskakujące było to, że w finale też był handicap i Szymon zaczynał mecz przy stanie 0:2 grając do 4.

Jest to kolejny duży sukces młodych zawodników "YMCA - Square" Kraków w drugim występie na Memoriale w siedzibie PZBil. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na następnych turniejach tego cyklu w Kielcach.

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Obozy YMCA
Come Together
Centrum Umuzykalniania Dzieci
Klub Przyrodników w YMCA Kraków
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
YMCA - Young Men's Christian Association, Ognisko w Krakowie
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu