Polska YMCA - Ognisko w Krakowie Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu
        Kraków, zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     napisz     kontakt     home
Ogólnodostępny basen w YMCA Kraków
Sekcja karate w YMCA Kraków
sondaNa jakiego rodzaju obóz letni pojechałabyś (pojechałbyś) najchętniej?

Trzecia edycja turnieju NAMI Kendo Taikai

W dniach 30.09 - 1.10 odbyła się we Wrocławiu trzecia edycja turnieju NAMI Kendo Taikai. Reprezentacja Krakowskiego Klubu Kendo Doshinkan nie tylko się na nim pojawiła, ale może się również poszczycić sukcesami w dwóch kategoriach.

Zawodom przyświecała idea integracji międzypokoleniowej, w związku z czym po raz pierwszy jednego dnia walczyły zarówno dzieci, juniorzy, młodzież i osoby dorosłe. W kategorii juniorskiej srebro wywalczył dla nas Tomasz Boroń, poprawiając tym samym wynik z tegorocznych Mistrzostw Polski, natomiast Joanna Labak w kategorii kobiety 24+ zdobyła trzecie miejsce, oraz nagrodę kantosho (przyznawaną przez sędziów za ducha walki). Oprócz tego, w zawodach młodzieżowych reprezentowali nas Adrianna Baranowska i Maciej Kopeć, a w kategorii mężczyźni 24+ dzielnie walczył Grzegorz Bogusz.

Drugiego dnia odbyły się zawody drużynowe trójek, w których łączny wiek zawodników musiał przekraczać 80 lat. Asia i Grześ sprzymierzyli się w nim z kolegą z Wrocławia Dominikiem, tworząc razem drużynę Doryu.

W niedzielę miał też miejsce turniej o nagrodę specjalną, tygodniowy wyjazd treningowy do japońskiego dojo policyjnego, w którym ze względu na wysoki wynik w sobotnich zawodach uczestniczyła Asia. Zwycięzcą został mistrz kategorii młodzieżowej, Maurycy Kaczor.