Polska YMCA - Ognisko w Krakowie Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Kraków, pobierz     kontakt     home        
Sekcja karate w YMCA Kraków
sondaNa jakiego rodzaju obóz letni pojechałabyś (pojechałbyś) najchętniej?
rekreacyjno - wypoczynkowy
survivalowy
rowerowy
żeglarski
nie ma znaczenia, byle z fajnymi ludźmi
w góry
artystyczny
wędrowny
sportowy
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2018-04-08
Sukces Szymona Kurala w Junior-Tour w Łodzi

8 kwietnia w Łodzi odbył się pierwszy z cyklu turniejów Junior-Tour w 2018 roku. Wystąpiło w nim 150 chłopców i dziewcząt do lat 18. Jest to największa od kilkunastu lat impreza bilardowa juniorów w Polsce i w Europie.

Poprzedni udział w cyklu Junior-Tour 2017 naszych zawodników z "YMCA-TCF Hub" był bardzo udany, uplasowali się wysoko w klasyfikacji generalnej - Szymon Kural był VI a Jakub Kowalczyk VII. Tym samym automatycznie awansowali do Mistrzostw Polski Juniorów w roku 2018 i będą grać o najwyższe laury.

W tym roku wśród uczestników wystąpiła bardzo liczna ekipa naszych juniorów z "YMCA-TCF Hub" Kraków - Kuba Kowalczyk, Szymon Kural, Szymon Błażej, Krzysztof Jagiełło to zawodnicy z doświadczeniem i obyciem turniejowym oraz Sebastian Kędzior, Antoni Jasnosz, Krzysztof Piekarz i Maciej Szybist - młodzi zawodnicy, pierwszy raz na tak dużej imprezie.

Początek był nieszczególny, trzech zawodników Szymon Kural, Krzysztof Jagiełło i Sebastian Kędzior wygrali pierwszy mecz a wszyscy pozostali zostali pokonani. Po drugiej turze meczów z turnieju odpadli Antoni, Krzysztof i Maciej - ot można powiedzieć "pierwsze koty za płoty" i pozostaje mieć nadzieję, iż się nie zrazili do bilarda.

Kuba Kowalczyk i Krzyś Jagiełło walczyli dalej dzielnie, wygrali kolejny mecz i trafili do "finału lewej" - ale niestety, przegrali walkę o strefę pucharową i odpadli  z turnieju zajmując 33 m-ce. Szymon Błażej grał dalej i po wygraniu trzech meczy trafił do rundy pucharowej, gdzie na placu boju pozostali dwaj zawodnicy: Szymon Kural i Szymon Błażej.

Szymon Błażej pokonuje w "pucharówce" K. Olejnika 3:1, awansuje do 1/8 finału, tam przegrywa z M. Urbańskim i zajmuje bardzo wysokie IX m-ce, pozostawiając w pokonanym polu wielu turniejowych wyjadaczy.

Szymon Kural gra wyśmienicie i wygrywa mecz za meczem w stosunku 3:0. Kolejny mecz o wejście do półfinału i strefy medalowej, Szymon wygrał 3:2. O finał walczył z najlepszym obecnie juniorem w Polsce - Wiktorem Zielińskim. Spotykali się kilkakrotnie na różnych turniejach, Wiktor był lepszy i wygrywał - teraz też pokonał Szymona. Naszym zdaniem jednak to nie kwestia umiejętności, ale psychiki Szymona.

Szymon Kural ostatecznie zajął III miejsce i zdobył brązowy medal turnieju, który wygrał Wiktor Zieliński nie tracąc żadnego punktu. Był to bardzo udany Junior-Tour, wszyscy nasi zawodnicy zdobyli punkty do rankingu, a debiutanci mieli okazję zobaczyć "prawdziwy" wielki turniej bilardowy od środka.

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Obozy YMCA
Come Together
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
YMCA - Young Men's Christian Association, Ognisko w Krakowie
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu