Polska YMCA - Ognisko w Krakowie Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu
        Kraków, zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     kontakt     home
Ogólnodostępny basen w YMCA Kraków
Sekcja karate w YMCA Kraków
sondaNa jakiego rodzaju obóz letni pojechałabyś (pojechałbyś) najchętniej?

Wielki sukces juniorów "YMCA-TCF HUB" Kraków

W dniach 29.04-3.05 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Kielcach. Okazały się bardzo owocne dla naszej bardzo młodej ekipy "YMCA-TCF HUB" Kraków. Zdobyliśmy 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe!

Pierwszy dzień zawodów to turniej drużynowy, nasza drużyna w składzie: Szymon Błażej, Jakub Kowalczyk, Szymon Kural zdobyła złoty medal i została DRUŻYNOWYMI MISTRZAMI POLSKI JUNIORÓW na rok 2018. Znamienne jest to, iż w ubiegłym roku też zdobyliśmy złoty medal, też pokonując ubiegłorocznego finalistę Akademię Bilardową Rokotnica. Wszyscy zagrali bardzo dobrze i co ważne wzajemnie się uzupełniali. Drugi rok pod rząd Kraków jest w blasku złota!

W drugim dniu Mistrzostw pierwsza gra indywidualna w odmianę "10 bil" zakończyła się sukcesem i dwoma medalami dla naszych zawodników "YMCA - TCF HUB". Szymon Błażej zdobył brązowy medal a Szymon Kural został srebrnym medalistą i Wicemistrzem Polski Juniorów.

Kolejne dwa medale w trzeci dzień Mistrzostw Polski naszych zawodników. Odmiana "8 bil" na starcie 32 juniorów młodszych a wśród nich Kuba Kowalczyk, Szymon Błażej i Szymon Kural. Po zaciętej walce wszyscy trzej awansują do fazy pucharowej. Tam trochę pechowo Kuba przegrywa o półfinał z Dominikiem Jastrzębiem i zajmuje V m-ce. W półfinale bratobójczy pojedynek Szymonów. Ostatecznie Szymon Błażej III m-ce i brązowy medal a Szymon Kural Wicemistrzem Polski i srebrny medal.

Odmiana "9 bil" na starcie 32 juniorów młodszych a wśród nich Kuba Kowalczyk i Szymon Błażej. Nie był to dobry dzień dla naszego teamu. W pierwszej rundzie przegrywa Kuba i idzie na "lewo", Szymon Błażej przegrywa mecz o awans do pucharówki i wędruje też na "lewo". Kuba wygrywa następny mecz a w walce o finał "lewej" przegrywa i ostatecznie zajmuje XIII lokatę. Druga szansa dla Szymona Błażeja w walce o pucharówkę, gra w "finale lewej" - szansa niewykorzystana, Szymon przegrywa i zajmuje IX m-ce w turnieju.

Ostatni piąty dzień Mistrzostw Polski Juniorów odmiana "14/1" na starcie 16 juniorów młodszych a wśród nich Kuba Kowalczyk i Szymon Kural. W pierwszej rundzie obaj wygrywają i grają dalej. Szymon przegrywa z Samborem Stachowiakiem i idzie na "lewo", tam po kolei wygrywa dwa mecze i melduje się w finale "lewej". gdzie czeka już na niego Kuba który przegrywa mecz o awans do pucharówki i wędruje też na "lewo". "Bratobójcza" walka o półfinał i strefę medalową. Lepiej dysponowany Szymon Kural wygrywa i jest w półfinale, Kuba zajmuje V m-ce w turnieju. W walce o finał Szymon gra z Oskarem Jamorskim - 60:37 i jest w finale. Po raz trzeci spotyka tam serdecznego kolegę z Fair Play Jaworzna - Dominika Jastrzębia - szybki początek 40:4 dla Szymona, już nic nie odbierze mu zwycięstwa. Ostateczny wynik 60: 9 i Szymon Kural Mistrzem Polski. Radość niesamowita - spełniło się marzenie jest Mistrzem Polski Juniorów.

Podsumowując - trzyosobowa ekipa z YMCA TCF Hub w składzie : Szymon Kural, Szymon Błażej, Kuba Kowalczyk dokonała niebywałej rzeczy. Zdobyliśmy 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe! Kraków stał się bilardową stolicą Polski.

Ogromne podziękowania dla Rodziców naszych chłopców którzy dzielnie wspierali ich w treningach i zawodach. Serdeczne podziękowania całemu sztabowi trenerskiemu; Bartoszowi Pondo, Tomaszowi Bąkowi, Tomaszowi Błażejowi i Andrzejowi Siejko. Serdeczne podziękowania dla Pani Katarzyny Spyrczyńskiej z ZMCh YMCA za wsparcie logistyczne i pomoc mentalną.

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI:
SZYMON KURAL ZOSTAŁ POWOŁANY DO REPREZENTACJI POLSKI NA MISTRZOSTWA EUROPY W HOLANDII.