Polska YMCA - Ognisko w Krakowie Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu
        Kraków, zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     kontakt     home
Ogólnodostępny basen w YMCA Kraków
Sekcja karate w YMCA Kraków
sondaNa jakiego rodzaju obóz letni pojechałabyś (pojechałbyś) najchętniej?

Grand Prix Polski w Dębicy

W Dębicy 19 maja spotkała się polska czołówka bilardzistów na zawodach Grand Prix Polski "Brześć Słomka Ptysiowa" POOL - TOUR. Jednocześnie obchodzono 20-lecie powstania klubu PINO. Z tej okazji Gratulacje i podziękowania za lata pracy Piotrowi Kędziorowi złożyli: Prezes Mark Marketingu Marcin Krzemiński, Prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski.

W pierwszym dniu POOL - TOUR wystąpiło pięciu zawodników naszego krakowskiego klubu, w tym trzech juniorów "YMCA" TCF Hub - J. Kowalczyk, S. Błażej i S. Kural. Na zawodach POOL - TOUR grają najlepsi - grano w  odmianę "9" bil. J. Kowalczyk po porażce z M. Turkowskim i A. Brzękowskim a S. Błażej ulegając W. Gosk i M. Szczukale odpadają z turnieju zajmując 49 miejsce. Został nam się "rodzynek" Szymon Kural, pierwszy mecz wygrywa w karnych 2:1 z M. Szczukałą, potem ulega dość pechowo W. Goskowi i niestety spada "na lewo". Kolejno wygrywa: z A. Stankiewicz, J. Bieszczad po 2:0 i jest w finale "lewej".

Decydujący pojedynek o wejście do strefy pucharowej. Los sprawia iż, gra z P. Polisem kolegą z reprezentacji.. Dwa razy przegrywając po 2:0 w setach wychodzi na 3:2 i cały mecz wygrywa 2:0. JEST W PUCHARACH - jutro będzie walczył o ćwierćfinał z bardzo dobrym, mocnym i doświadczonym zawodnikiem z Lipiński Dachy KS Duet Tomaszów Mazowiecki - Piotrem Ostrowskim.

Drugi dzień zawodów turnieju bilardowego na POOL - TOUR. W szesnastce najlepszych zawodników młody Junior z klubu "YMCA TCF Hub“ Szymon Kural. O wejście do ćwierćfinału zagrał z bardzo dobrym zawodnikiem KS Duet Tomaszów Mazowiecki. P. Ostrowskim. Pieszy set dla Piotra 4:1 w drugim Szymon przegrywa 1:3, nagle błąd Piotra i jest 2:3. Szymek" łapie wiatr w żagle" i doprowadza do remisu w meczu 1:1 - rzuty karne: 4:2 i "Młody" Krakus w ćwierćfinale.

Tam czeka już mistrz nad mistrz - idol bilardowy Szymona - Tomek Kapłan. Pierwszy set i 4:1 dla Szymona, powiało sensacją. Drugi set wygrywa Tomek i jest w meczu 1:1 a więc karne, do stanu 5:5 trafiają bezbłędnie. Dogrywka, pierwszy Szymon, jest to bila na mecz - niestety pudłuje a Tomek trafia. Świadomość, iż mógłby wygrać że swoim idolem chyba go lekko sparaliżowała.

Sukces Szymona ogromny - V miejsce w POOL - TOUR. Ciężki trening popłaca, oby tak dalej "Młody" Ogromne gratulacje i ogromny sukces młodego juniora - trzymajmy za niego kciuki. Powodzenia Szymi.